zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí předány

11.05.2004
EMS
Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí předány
Vítězem již třináctého ročníku soutěže o Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí se letos stala společnost TC MACH za tepelné čerpadlo, které je schopné získat z 1 kWh elektrické energie 2,5 - 4 kWh energie tepelné. Vítěz bude Česko reprezentovat v evropské soutěži European Awards for the Environment.
Zvláštní ocenění za ekologickou aktivitu municipality získal Městský úřad Litoměřice za projekt Podpora města Litoměřice pro instalaci solárních systémů, který umožnil obyvatelům využití alternativního zdroje energie k vytápění místo tuhých paliv a plynu. Bylo uděleno i zvláštní ocenění za ekologickou výchovu 6. mateřská škola Plzeň a vybrán zajímavý projekt společnosti Centropa Technology.
Od prvního ročníku se do soutěže přihlásily celkem 304 projekty. Finanční náklady na jejich realizaci překročily částku 23,5 miliardy korun. Díky jejich realizaci došlo od roku 1992 ke snížení odpadních látek různého druhu přibližně o 1 818 400 tun.
Soutěž organizuje Business Leaders Forum, které je zájmovým sdružením českých a mezinárodních firem usilujících vlastním příkladem o rozvoj zdravého podnikatelského prostředí v České republice. Přihlášky do čtrnáctého ročníku mají uzávěrku 31. 12. 2004. Podrobnosti jsou na adrese: http:// www.blf.cz
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí