zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na hnojení není dost peněz

25.05.2004
Zemědělství
Na hnojení není dost peněz
Litoměřice - Využít starého listí a trávy pro výrobu hnojiva městské zeleně by chtěl odbor životního prostředí městského úřadu v Litoměřicích. Podnětný projekt ale ohrožují vysychající finanční zdroje, které tečou z městské pokladny.
\"Uvažujeme nad tím, že bychom prováděli svoz organických odpadů, jako je listí a tráva. Lidem bychom na tento odpad poskytovali velkoobjemové pytle - takzvané bigbagy,\" odkrývá své plány vedoucí odboru životního prostředí Pavel Gryndler. Podle něj je pálení listí problémem i ve městech. Svozem tohoto odpadu by se zlepšila nejen čistota ovzduší, ale zamezilo by se i tomu, aby se listí a tráva ocitaly ve velkoobjemových kontejnerech.
\"Je to škoda, protože to jde na skládku komunálního odpadu. Listí i tráva by se daly využít. Mohla by z nich vzniknout nějaká rašelina či zahradní zemina, kterou by bylo možné použít na hnojení městské zeleně,\" popisuje Gryndler. Jeho plány ale brzdí nedostatek financí.
\"Nevím, jestli se to podaří prosadit, protože došlo ke zvýšení DPH u komunálního odpadu a to je velký problém,\" postesne si.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí