zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Světový den životního prostředí a desetiletí ekoznačení

31.05.2004
EMS
Světový den životního prostředí a desetiletí ekoznačení

Ministerstvo životního prostředí připravilo u příležitosti Světového dne životního prostředí (5. červen) a 10. výročí realizace Národního programu označování Ekologicky šetrných výrobků pro veřejnost dvoutýdenní akci, složenou z výstavy, promítání ekologických filmů a programů pro školy. Oslavu obou významných dnů začínají již 1. června a MŽP je připravilo ve spolupráci s Národním technickým muzeem, Českým ekologickým ústavem, Českou společností pro jakost a Sdružením pro ekologickou výchovu Tereza.

Ve vstupní hale Národního technického muzea se bude konat až do 13. června výstava výrobků, které jsou označeny známkou Ekologicky šetrný výrobek. Své produkty zde představí více než dvě desítky firem. Návštěvníci se budou moci seznámit s ekologicky šetrnými výrobky od těch pro běžnou denní spotřebu (např. výrobky z recyklovaného papíru, čisticí a odmašťovací prostředky) až po oleje do transformátorů, barvy ředitelné vodou, vytápěcí kotle a další. Česká společnost pro jakost na výstavě představí výsledky programu Národní politika podpory jakosti (jehož garantem je ministerstvo průmyslu a obchodu).

Slavnostní vernisáž výstavy ovšem proběhne v pondělí 7. června ve 14:00, kdy v Národním technickém muzeu předá ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek pěti firmám pro jejich výrobky certifikáty Ekologicky šetrný výrobek.

Po celou dobu výstavy bude v kinosále probíhat promítání filmů s tématikou životního prostředí a  celkem třikrát se návštěvníci mohou aktivně zapojit do ekovýchovného programu  sdružení Tereza „Hřbitov odpadků“. Ten proběhne poprvé 1. června na Mezinárodní den dětí a poté znovu 2. a 9. června vždy v dopoledních hodinách v kinosále NTM. Ve středu 9. června od 15:00 máte možnost vidět nový film o velrybách „Tanec modrých andělů“, spojený s besedou s potápěčem, režisérem a producentem Stevem L. Lichtagem.

Světový den životního prostředí je považován za jednu z nejdůležitějších akcí „ekologického“ kalendáře. Datum 5. června pro něj ustanovilo Valné shromáždění OSN v roce 1972.

Další informace:

http://www.ekoznacka.cz
http://www.ceu.cz
http://www.ntm.cz
http://www.terezanet.cz
www.csq.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí