zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Ambrozek předal další certifikáty Ekologicky šetrný výrobek

10.06.2004
EMS
Ministr Ambrozek předal další certifikáty Ekologicky šetrný výrobek
Předal sedm nových certifikátů Ekologicky šetrný výrobek pěti firmám.

Ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek v pondělí v Národním technickém muzeu v Praze oficiálně zahájil výstavu k 10. výročí označování Ekologicky šetrných výrobků v České republice. První ekoznačka v ČR byla udělena právě před 10 lety – 7. června 1994. Při této příležitosti se ministr setkal s dosavadními držiteli známek EŠV a předal sedm nových certifikátů Ekologicky šetrný výrobek pěti firmám.

Certifikát a ekoznačku Ekologicky šetrný výrobek dnes získaly:

1) Za recyklované papírové ručníky společnost MERIDA Hradec Králové  

2) Za kancelářský nábytek s nulovým obsahem formaldehydu společnost ALAX Praha

3) Za kanalizační, drenážní a svodné potrubí, potrubí pro rozvody pitné vody, plynu a tlakovou kanalizaci získala hned 3 ekoznačky společnost REHAU Čestlice

4) Za universální a hydrofobní adsorbenty vhodné mimo jiné k likvidaci ropného znečištění společnost O.G.N. Praha 

5) Za teplovodní kotel na spalování dřevěných palet Viadrus Herkules společnost  ŽDB, závod topenářské techniky VIADRUS Bohumín.

Českou ekoznačku získalo za uplynulých deset let již více než 300 výrobků, přihlášených k hodnocení 75 výrobci nebo dovozci. Spotřebitel většinou najde ekoznačku na obalu, etiketě nebo na jiném viditelném místě výrobku.

Výstava Ekologicky šetrných výrobků potrvá v Národním technickém muzeu  do 13. června. Své produkty zde prezentuje téměř 25 firem. Jedná se o širokou škálu výrobků běžné denní spotřeby jako například různých druhů obalových materiálů z papíru, čisticích a odmašťovacích prostředků až po oleje do transformátorů, barvy ředitelné vodou, vytápěcí kotle, nábytek  a další. Na výstavě se také představí Česká  společnost pro jakost a sdružení pro ekologickou výchovu Tereza, které zde také připravilo doprovodný program věnovaný problematice odpadů.

Po celou dobu výstavy také v kinosále muzea probíhá promítání filmů s tématikou životního prostředí.  

Další informace:

www.ekoznacka.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí