zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cena zdraví a bezpečného životního prostředí

15.06.2004
EMS
Cena zdraví a bezpečného životního prostředí
Koncem dubna byly v Praze vyhlášeny výsledky soutěže Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2003, kterou každoročně organizuje Business Leaders Forum (BLF).

V posledním 13. ročníku s dosud nejvyšším počtem přihlášených 41 projektů uspělo jako vítězné tepelné čerpadlo MACH společnosti TC MACH, s.r.o. Tento projekt bude nominován i do Evropské ceny \"European Awards for the Environment\", kterou pořádá Evropská komise, stejně jako další dva z letošního vyhodnocení. Nominaci získal ještě projekt Ekobus -nový ekonomický a ekologický autobus společnosti NORDlogistic, a.s., a projekt Energetické a ekologické stavitelství společnosti ŽS Brno, a.s.., závod energetické a ekologické stavitelství.

Vzhledem k vysoké úrovni přihlášených projektů a šíři jejich záběru se porota rozhodla udělit další ocenění. Za ekologickou aktivitu municipality (podporu instalace solárních systémů) to byl Městský úřad Litoměřice, za ekologickou výchovu 6. mateřská škola Plzeň a za ochranu ovzduší snížením emisí díky regulaci a optimalizaci tahu komínů u středních a drobných zdrojů společnost Centropa Technology, s.r.o.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí