zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oběti Bruselu

25.08.2004
Příroda
Oběti Bruselu
Dvouhodinový rybolov s jednou lodí může zavinit zbytečnou smrt až 11 tisíc mořských živočichů. Kdo je vinen? Belgičtí rybáři spolu s Greenpeace ukazují svorně na Brusel a pravidla společné unijní rybolovné politiky. Při rybolovu totiž ve vlečných sítích uvízne daleko více ryb a jiných tvorů, než kolik se podle unijních směrnic smí vylovit. Vyčerpaní a napůl mrtví živočichové jsou pak po vytřídění naházeni zpátky do moře, kde však už většinou zahynou.

\"A to nepočítáme ryby, které nevyhovují kvůli malým rozměrům nebo přísluší k druhům, jejichž lov není povolen,\" vypočítává tisková zpráva hnutí Greenpeace. Společná rybolovná politika tak vede ke zbytečnému plýtvání a devastaci zdrojů.

Aktivisté se proto spolu s nespokojenými rybáři rozhodli jednat a rybu po rybě sčítají podměrečné kusy, které padnou za obět bruselské byrokracii v Severním moři.

Doufají, že s přesnými čísly v rukou se jim podaří přesvědčit unijní instituce, aby od vymáhání dodržování společných pravidel co nejrychleji upustily.
Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí