zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekoregion letos opět přidělí marketingovou značku

18.10.2004
EMS
Ekoregion letos opět přidělí marketingovou značku
V současné době ji má 18 stravovacích a ubytovacích zařízení

Jako záruka kvalitních služeb v oblasti cestovního ruchu a zároveň známka šetrného přístupu k životnímu prostředí funguje už druhým rokem Marketingová značka ekoregionu Úhlava. Uděluje ji sdružení obcí z Klatovska, v současné době ji má 18 stravovacích a ubytovacích zařízení. Do konce října se mohou přihlásit majitelé dalších provozoven, kteří o značku stojí. "Výběr přihlášených uchazečů se provádí jednou ročně tak, aby byl dokončen do 31. prosince. Hlásit se je možné v informačním centru v Nýrsku do 31. října," uvedl Tomáš Svoboda z krajského centra pro komunitní práci. Projekt funguje od loňského roku, v prvním kole splnilo podmínky pro udělení značky 18 provozoven.
Marketingová značka má sloužit jako garance kvality služeb pro turisty a zvýšit atraktivnost oblasti, majitelé ubytoven, penziónů, kempů a restaurací si od ní slibují zvýšení prosperity. "Návštěvník ekoregionu se může spolehnout na to, že v těchto zařízeních obdrží kvalitní služby a jejich provozovatelé zároveň dodržují podmínky ekologicky šetrného provozu. Držitelé značky jsou zdarma prezentováni prostřednictvím letáků v informačních centrech v Nýrsku, Plzni, Lamu a v Neukirchenu," popsal Svoboda.
Známka platí na území obcí Dešenice, Hamry, Chudenín, Nýrsko, Strážov a Všeruby, ty také rozhodují o jejím přidělení. Podnikatelé musejí splnit několik podmínek, například zaručit jednotné ceny pro zahraniční i tuzemské turisty, jazykové znalosti personálu, nabídku dietních jídel a místních specialit a zároveň se zavazují, že budou třídit odpad, šetrně nakládat s pitnou vodou a energiemi a udržovat okolí objektu. Za neplnění podmínek mohou o značku přijít. Podobný projekt funguje také na německé straně hranice.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí