zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ambrozek chystá ekocertifikaci

27.10.2004
Obecné
EMS
Ambrozek chystá ekocertifikaci

Další nesmyslná značka? Tak zvaná dobrovolná certifikace je dobrý způsob, jak ze státu i soukromých firem vytáhnout peníze.

Teď se aktivita lidí zabývajících se hodnocením zaměřila na turistický průmysl.

Dál než do Evropy

Lidovecký ministr životního prostředí Libor Ambrozek se rozhodl, že připraví systém ekocertifikace služeb v cestovním ruchu. "Certifikace a označování aktivit v cestovního ruchu, šetrných k životnímu prostředí, bude jedním z významných témat evropské regionální konference Světové organizace cestovního ruchu (WTO)," píše se v tiskové zprávě mininisterstva životního prostředí.

O co jde? Ministerstvo připravuje certifikační systém pro udělování ekoznačky v oblasti cestovního ruchu. Samostatně dosažitelnou součástí systému bude oficiální ekoznačka platná v Evropské unii Květina. Český systém označování má ale pokrýt širší spektrum aktivit od malokapacitních venkovských ubytovacích zařízení, přes turistická informační centra a průvodcovské služby, až po značení turisticky kompaktních území, neboli ekologicky šetrných destinací.

"Český systém značení zároveň přesáhne úzce environmentální pohled a zahrne také sociální a kulturní aspekty," zní oficiální stanovisko ministerstva.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí