zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Náš program zlepšuje životní prostředí

01.12.2004
EMS
Náš program zlepšuje životní prostředí
MANAŽERKA SPOLEČNOSTI PIVOVARY STAROPRAMEN SIMONA KRAUTOVÁ:

* Začátkem letošního roku jste zahájili nový komunální program Pivovary Staropramen městům, jehož cílem je podpora rozvoje životního prostředí a městské zeleně. Co vás k tomu vedlo?

Domníváme se, že sociální odpovědnost by měla být samozřejmou součástí dlouhodobé strategie každé významné společnosti. Zároveň ji chápeme jako nástroj dlouhodobého budování značky a image společnosti. Vzhledem k tomu, že jsme jedním z nejvýznamnějších producentů piva na českém trhu, považujeme za přirozené pomáhat v oblastech, které jsou přínosem pro co největší počet obyvatel. I tento projekt zapadá v tomto ohledu do naší dlouhodobé strategie a do ostatních aktivit v této oblasti. Dalším důvodem byla i loňská změna korporátního jména společnosti na Pivovary Staropramen, která byla vhodným momentem k zahájení takového projektu.

* Kolik projektů se do prvního ročníku komunálního programu přihlásilo?

V rámci programu bylo osloveno sto největších měst České republiky podle počtu jejich obyvatel včetně městských částí. Města a městské části mohly během dvou měsíců nominovat do programu vlastní návrhy. Celkem jsme obdrželi 71 projektů na zlepšení životního prostředí, které zaslalo 61 měst a městských částí z celé republiky. Aby byla zajištěna objektivita, vybírali jsme za členy poroty vedle zástupců vedení naší společnosti také odborníky z oblasti životního prostředí, ekologie a architektury, kteří posuzovali zejména odbornou stránku jednotlivých projektů.

* Jaké bylo pořadí na prvních třech místech?

Vítězným projektem roku 2004 se stal projekt městské části Praha 13 Revitalizace prameniště a údolí Motolského potoka. Na druhém místě se umístilo město Přerov s projektem Naučná vlastivědná stezka přerovským luhem. A třetím nejlepším se stal projekt městské části Pardubice V. Úprava a výsadba dřevin v lesoparku, výstavba tří dětských hřišť. Všichni vítězové získali od společnosti Pivovary Staropramen na realizaci uvedených projektů finanční částku ve výši půl miliónu korun.

* Budete v komunálním programu pokračovat i v dalších letech?

Vzhledem k tomu, že se program setkal s pozitivním ohlasem zastupitelů měst, o čemž svědčí i počet přihlášených projektů, připravujeme již v současné době realizaci druhého ročníku. Věříme, že projekty přinesou radost hlavně obyvatelům měst, kterým je program především určen.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí