zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První česká firma získala evropskou ekoznačku

08.03.2005
EMS
První česká firma získala evropskou ekoznačku

Zástupci firmy Hybler Textil Semily včera převzali z rukou ministra životního prostředí Libora Ambrozka ekoznačku Evropské unie – „The Flower“. Jedná se o první českou společnost, která tuto značku obdržela. „Věřím,  že tento certifikát, který zákazníci v Evropské unii dobře znají, pomůže českým výrobcům při prodeji jejich zboží. Doufám, že těch, kteří splní náročná kritéria pro ekologicky šetrnou výrobu, bude postupně přibývat, “ komentuje událost ministr životního prostředí Libor Ambrozek.

 

Od 1. května 2004 mají i čeští výrobci možnost získat ekoznačku Evropské unie. „The Flower“ udělují všechny státy EU, některé – jako například Česká republika, Německo, Rakousko či skandinávské země – souběžně se svými národními ekoznačkami. Firma Hybler Textil je tak nositelem české značky  Ekologicky šetrný výrobek [1]  i evropské ekoznačky „The Flower“.

 

Firma Hybler Textil Semily ekoznačku získala za plošné textilie a výrobky z nich, textilní oděvy, hygienické textilie, ložní a stolní prádlo a interiérové textilie.

 

Ekologicky šetrné výrobky při svém každodenním provozu používá i samo MŽP. Jedná se o prostředky na mytí nádobí, mýdlo, hygienický i kancelářský papír, nábytek, kancelářské potřeby z recyklovaného papíru, papírové tašky, a podobně. Kromě toho je na MŽP samozřejmostí třídění odpadu (papír, plasty, sklo, hliník, baterie a monočlánky). Rekonstruovaná fasády šetří energii a elektřina, která se používá, pochází z obnovitelných zdrojů.

 

 

Více informací najdete na:

www.ekoznacka.cz

www.europa.eu.int/comm/environment/ecolabel

www.env.cz

www.hybler.cz

 

Poznámky:

[1] Český národní program označování ekologicky šetrných výrobků byl založen v roce 1994. V současné době má v 39 výrobkových kategoriích označeno cca 230 výrobků od 72 českých i zahraničních výrobců. Všechny tyto výrobky nesou ekoznačku „Ekologicky šetrný výrobek“. Udělení této značky je založeno na splnění přísných a prokazatelných kritérií, která hodnotí vliv výrobku na životní prostředí.  

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí