zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Středomoravská vodárenská zpřístupní lidem své provozy

19.03.2005
Voda
Středomoravská vodárenská zpřístupní lidem své provozy
Zájemci si mohou nechat otestovat přinesenou vodu

Historickou parní čerpací stanici z roku 1889 v OlomouciChválkovicích, úpravnu vody v Olomouci-Černovíře i moderní čistírny odpadních vod v Olomouci a Uničově si budou moci v sobotu prohlédnout zájemci v rámci dne otevřených dveří.
Akci uspořádá od 9 do 16 hodin společnost Středomoravská vodárenská (SMV) v rámci oslav Světového dne vody, který již 13 let připadá na 22. března.
"Od devadesátých let minulého století se otevřeně hovoří o světové vodní krizi a nedostatek sladké vody se již v současné době řadí za klimatické jevy na druhé místo mezi největšími riziky pro další vývoj lidstva. Světový den dává možnost organizacím, zájmovým skupinám i soukromému sektoru uvědomit si stále rostoucí význam vody a její ochrany," řekl generální ředitel společnosti Ota Melcher.
V rámci dne otevřených dveří nabídne SMV lidem bezplatné provedení základních chemických rozborů vzorků vody. "Předpokládám, že to využijí hlavně ti, kdo využívají vodu z vlastních zdrojů," uvedl Melcher. K rozboru je potřeba přinést plnou 1,5litrovou plastovou láhev vody.
Součástí oslav Světového dne vody je letos i výtvarná soutěž pro děti nazvaná Vlajky kolem světa. Děti měly na vlajky namalovat, jak si představují ochranu životního prostředí. Národní kolo soutěže se uskuteční 24. března v Olomouci.
Voda byla ústředním tématem fotografické soutěže, kterou uspořádala pro děti SMV. Vyhlášení výsledků se uskuteční v neděli v koncertním sále olomoucké Moravské filharmonie, kde je pro veřejnost připraven také koncert Voda v hudbě.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí