zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové v Tišnově bodovali s biopotravinami i s kvasem

25.04.2005
Zemědělství
Ekologové v Tišnově bodovali s biopotravinami i s kvasem
Tišnov Ekologové si poprvé předsevzali ukázat občanům Tišnova něco ze svého způsobu života. Náměstí Míru se u příležitosti Dne Země zaplnilo stánky s letáky o budování biozahrad, ekologickými potravinami nebo ukázkami bohatých aktivit ochránců přírody.
" Nejvíc přitahují biopotraviny. Lidé tu nemají příležitost ochutnat kvas z Ukrajiny každý den," vysvětlila předsedkyně komise životního prostředí Zdeňka Dohnálková neobvyklý ruch uprostřed města. Především produkty zdravé výživy podle ní pomáhaly navázat kontakt a přemoci počáteční nedůvěru kolemjdoucích k pestré nabídce na pultech. " Bylinky mi pomáhají," s úsměvem dodává Věra Vitulová z Tišnova, kterou přivedl zájem o biočaje.
" Chceme informovat a zapojit všechny, kterým není lhostejný stav životního prostředí," tvrdil Jaroslav Hrdina z občanského sdružení Za sebevědomé Tišnovsko u jednoho ze stánků. Bohatou škálu informačních materiálů spojuje téma ochrany zeleně, budování dětských hřišť či zapojení občanů do rozhodování o životním prostředí.
Organizátory zvláště potěšil zájem školáků. I v Tišnově se stává, že odpad místo v popelnici skončí v potoce. " Stále máme oproti západní Evropě co dohánět," míní Zdeňka Dohnálková. " Teď přichází naděje, že bude více lidí, pro které planeta Země není na jedno použití," dodala. V bohatém doprovodném programu nechybělo čištění břehů řek, ale ani dětské soutěže nebo vystoupení trampské skupiny Haluze.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí