zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference zainteresovaných skupin veřejnosti pořádaná Mezinárodní komisí pro ochranu Dunaje

20.05.2005
Voda
Konference zainteresovaných skupin veřejnosti pořádaná Mezinárodní komisí pro ochranu Dunaje
U příležitosti oslav Dne Dunaje 2005 pořádá Mezinárodní komise pro ochranu Dunaje (MKOD) první konferenci zainteresovaných skupin veřejnosti ze zemí v povodí Dunaje. Konference se bude konat 28. až 29. června 2005 v Budapešti, jelikož Maďarsko je v roce 2005 předsedající zemí MKOD.
MKOD, ve své úloze koordinátora implementace Rámcové směrnice EU o vodní politice 2000/60/ES (Rámcová směrnice) v povodí Dunaje, klade mimořádný důraz na podporu účasti veřejnosti na plnění Rámcové směrnice v celém povodí v souladu s čl. 14 této směrnice.
Konference zainteresovaných stran je součástí procesu probíhajícího podle „Strategie zapojení veřejnosti do plánování v povodí Dunaje“ a „Operačního plánu pro aktivity zapojení veřejnosti v rámci celého povodí“. V souvislosti s implementací těchto strategií byl uspořádán seminář s cílem identifikovat příslušné zainteresované skupiny veřejnosti v povodí Dunaje. Výsledky semináře vedly k identifikaci relevantních skupin, jako budoucích adresátů a partnerů pro informování, konzultace a aktivní zapojení do kontextu implementace Rámcové směrnice.
Cílem konference je shromáždit tyto skupiny a sloužit jako východisko pro budoucí aktivity zapojení veřejnosti. Konference se konkrétně bude zabývat těmito otázkami:
  • MKOD a současné aktivity v povodí,
  • přístup MKOD k zapojení veřejnosti; se zvláštním zřetelem na udělení statutu pozorovatele zainteresovaným skupinám,
  • informace o Souhrnné zprávě 2004 pro povodí Dunaje, vyvození zpětné vazby od veřejnosti k analýze stavu, s ohledem na program opatření, který má být vytvořen v roce 2005,
  • Akční program pro udržitelnou ochranu před povodněmi.
Bližší informace o konferenci na www.ecologic-events.de/danube/en/index.htm.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí