zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodní soutěž posadila děti k počítači

10.06.2005
Voda
Vodní soutěž posadila děti k počítači

Chrást/Plzeň - Devět týdnů soutěžili žáci ze třetích až pátých tříd několika škol na Plzeňsku v klání Vodní stezka, které vyhlásila plzeňská Vodárna spolu s nadačním fondem Veolia. Nejlepší znalosti prokázaly děti z páté třídy Základní školy v Chrástu. Čeká je odměna a navíc postoupí, stejně jako i všichni jejich méně úspěšní vrstevníci, do celostátního slosování o celodenní výlet.

"Soutěž Vodní stezka propojila svět vody a internetu. Jejím cílem bylo podpořit hravým způsobem znalosti dětí v oblasti životního prostředí a zároveň procvičit jejich práci s internetem. Do soutěže sezapojily děti z čtyřiadvaceti tříd tří měst a obcí,"

říká mluvčí vodárny Naďa Popová.

Soutěž trvala devět týdnů a děti se při ní prostřednictvím známých pohádkových postaviček seznamovaly se vším, co se skrývá za čistou vodou.

"Z příběhu poznaly, jak se voda upravuje, než přiteče do vodovodního kohoutku, kudy na své cestě projde a co se s ní děje, než je zase vrácena zpět přírodě," popisuje Popová.

Školáci prostřednictvím emailové pošty každý týden dostali jednu z devíti otázek a získali od vodníka Vodárníčka, maskota Vodárny Plzeň, body v podobě kapek.

"Překvapilo nás, že soutěžící dokázali odpovědět nejen na zdánlivě jednoduché otázky, například k čemu se v domácnosti voda používá, ale také na dotazy daleko složitější. Například proč se chovají pstruzi u výpustí u čistíren odpadních vod, k čemu se používá bioplyn, či dokonce jaké je hygienické minimum deklarované světovou zdravotnickou organizací," dodává Popová.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí