zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chcete zatraktivnit Vaši obec?

24.06.2005
Zemědělství
Chcete zatraktivnit Vaši obec?

Právě nyní se nabízí možnost zapojit se do programu LEADER a zažádat si o dotaci na realizaci projektů zaměřených na rozvoj Stříbrského regionu, Mikroregionu Konstantinolázeňsko a města Planá u Mariánských Lázní.

O této možnosti informovala místní akční skupina Český Západ – Místní partnerství na semináři, který se konal v úterý 21. června na Městském úřadu v Plané u Mariánských Lázní. Cílem semináře bylo seznámit potenciální žadatele s možností a podmínkami dotace

„Žádosti mohou předkládat veřejné i soukromé subjekty působící v tomto regionu, které mají dobrý projektový záměr, jak přispět k rozvoji poznávání, obnově či zatraktivnění místního kulturního, historického a přírodního bohatství regionu“, řekl jednatel místní akční skupiny Jan Martínek (Centrum pro komunitní práci západní Čechy .

Šanci uspět mají projekty zaměřené na vytváření prezentačních a marketingových produktů sloužících k poznávání přírodního a kulturního bohatství regionu (například budování naučných stezek a dalších forem inovativního značení, pořádání seminářů, odborných workshopů a konzultací pro místní subjekty) a projekty na obnovu památek regionu (stavební úpravy, úpravy veřejných prostranství, šetrná péče o krajinu, zavádění nových forem nakládání s odpady). Podpořeny mohou být rovněž projekty, které umožní vytvořit integrované produkty cestovního ruchu (například napojení turistických tras na ubytovací a stravovací zařízení, pořádání regionálních slavností a workshopů, rozvoj služeb a řemesel využívajících místní přírodní a kulturní zdroje či vytváření vhodných prostor pro podnikatele).

„Projekty lze předkládat a realizovat v letech 2005 a 2006. Na toto období máme k dispozici celkem 12 miliónů korun, z nichž lze (spolu)financovat vybrané projekty“, uvedla Miroslava Válová, předsedkyně místní akční skupiny Český Západ – Místní partnerství.

První kolo předkládání projektů probíhá od 13. června do 25. července 2005. V tomto termínu je nutné předložit projekty k registraci na sekretariát místní akční skupiny Český Západ – Místní partnerství na adresu Olbramov 5. Předložení projektu k registraci je třeba si předem dojednat na telefonním čísle 374 69 20 21, 377 329 558 nebo na e mailové adrese : valova@leader-ceskyzapad.cz či martinek@leader-ceskyzapad.cz. Projekty, které budou v souladu se strategií rozvoje regionu, budou předloženy výběrové komisi MAS a  pak ke konečnému posouzení Regionálnímu odboru Státního zemědělského intervenčního fondu v Českých Budějovicích

Místní akční skupina Český Západ – Místní partnerství zodpoví jakékoliv dotazy a poskytne podrobnější informace o možnosti realizace konkrétních projektů na některém z výše uvedených kontaktů.

Jan Martínek (CpKP ZČ)

Ivana Hřebačková (CpKP ZČ)
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí