zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letošní výstava Země živitelka se ponese ve znamení novinek

11.08.2005
Zemědělství
Letošní výstava Země živitelka se ponese ve znamení novinek
Letošní výstava Země živitelka se ponese ve znamení novinek
Nejméně sedmdesát až jedno sto novinek, například z oboru zemědělské mechanizace, potravinářských výrobků či ekologie, se představí na letošním 32. ročníku výstavy Země živitelka. Akce se koná od 25. do 31. srpna na výstavišti v Českých Budějovicích. Letošním mottem je "Budoucnost českého zemědělství a českého venkova", uvedli zástupci výstaviště.
Letošní ročník patří podle pořadatelů k těm silným, mimo jiné proto, že se letos nekoná brněnské Techagro. Představí se více než 600 vystavovatelů a obchodníků na ploše přes 28 tisíc metrů čtverečních. Zvýšila se i zahraniční účast, zastoupena je řada evropských států, ale i třeba Čína, Nový Zéland nebo Spojené státy.
K hlavním tématům bude patřit zemědělská mechanizace, významnou složkou jsou osiváři a krmiváři, chybět nebude ani živočišná výroba a předvádění zvířat, ekologie a ekologické produkty, potravináři, myslivci a rybáři. Poprvé se letos ve vlastní expozici představí Státní zemědělský intervenční fond, který se dosud vždy účastnil společně s Ministerstvem zemědělství.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí