zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dny Českého Švýcarska mají přilákat tisíce návštěvníků

25.08.2005
Příroda
Dny Českého Švýcarska mají přilákat tisíce návštěvníků
Krásná Lípa - Až s šesti tisíci návštěvníky zářijových Dnů Českého Švýcarska, které jsou připraveny již na sobotu 3. září, počítají organizátoři akce z Krásné Lípy. Podle starosty Zbyňka Linharta akce Svět přírody a lidí - Dny Českého Švýcarska svým návštěvníkům představí nejen dlouho zapomenuté a nedotčené přírodní krásy zdejšího kraje.

Tvrdíte, že letošní akce je především určena místním lidem.

Letos jsme se v akci zaměřili především na zdejší lidi. Ovšem jednoznačným účelem této kulturní akce je upozornit na Krásnou Lípu a České Švýcarsko, přinést zábavu místním lidem, přinést finance místním charitativním a sociálním zařízením. Přitom zářijové Dny Českého Švýcarska jsou i vyvrcholením úspěšné spolupráce mezi městem, o.p.s. České Švýcarsko, Správou NP České Švýcarsko a skupinou Czech Coal.

Kdo všechno má do Krásné Lípy namířeno?

Akce zatím přilákala na dvě stě padesát VIP hostů, mezi kterými je i ministr životního prostředí Libor Ambrozek a ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda, který by mimo jiné měl za nadační fond Most naděje předat finanční dar v hodnotě dvě stě padesáti tisíc korun Domovu pro matky s dětmi v Jiřetíně pod Jedlovou.

Organizace takto velké akce, jakou Krásná Lípa ještě nezažila, je náročná. Co tomu bude muset město obětovat?

V první řadě si akce vyžádá řadu omezení. Celodenně bude například uzavřeno náměstí a přilehlá Pražská ulice až ke kinu, průjezd městem bude regulován objížďkami.

Připravovaný doprovodný program srazu se má protáhnout až do pozdních večerních hodin. Co vše je připraveno?

Pro milovníky přírody bude připraven odborný seminář, turistické výlety s průvodcem do národního parku nebo promítání ekofilmů. Pro děti soutěže a hry, vystoupení Michala Nesvadby nebo drobné atrakce. Náctiletí se mohou těšit na superstar Šárku Vaňkovou a Juliana Záhorovského a Petra Hapku. Celodenní program by měl zakončit koncert skupiny Buty.

Večerní koncert by měl mít charitativní charakter?

Čtyřicetikorunové vstupné, za které si lidé koupí vstupenku v podobě upomínkového knoflíku bude věnováno na dostavbu hřiště v Dětském domově v Krásné Lípě.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí