zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Předsednictví Co-ordination and Co-operation Management Group

29.09.2005
EMS
Předsednictví Co-ordination and Co-operation Management Group

Od 1.5. 2004 je Česká republika nedílnou součástí Evropské unie a podílí se na všech jejích činnostech. Jednou z těchto činností je i program udělování ekoznačky EU nazývané „The Flower“. Tato ekoznačka, založená na stejném principu jako ekoznačka České republiky, je určena výrobcům některých druhů spotřebního zboží a platí na všech trzích v rámci EEA. V ČR ji již získal výrobce textilu, firma Hybler Textil, s.r.o

Výkonným orgánem, majícím na starosti správu programu ekoznačení EU, je tzv. EUEB – European Union Ecolabelling Board – skládající se ze zástupců všech členských států EU. V rámci EUEB existuje několik pracovních skupin, z nichž jednou je právě výše zmíněná Co-ordination and Co-operation Management Group.
Pracovní náplní této skupiny je především harmonizace práce mezi národními programy ekoznačení s programem EU a také spolupráce s ostatními dobrovolnými nástroji na ochranu životního prostředí.

Jejím předsednictvím byl, na základě rozhodnutí Evropské Komise, pověřen pro období září 2005 – září 2006 český národní program. „Je to poprvé, kdy se podobné funkce ujímá „nový“ členský stát EU,“ říká Adéla Princová z Agentury pro ekologicky šetrné výrobky. „Je to pro nás velká čest a doufáme, že jednání, která proběhnou pod naším předsednictvím, budou úspěšná a především užitečná pro naši další práci,“ doplňuje.

Pro první zasedání, plánované na konec září 2005 byla jako hlavní téma zvolena spolupráce mezi ekoznačkou, systémem EMAS a ISO 14 001. Další setkání budou patrně zaměřena na některé z výrobkových skupin a také na spolupráci mezi EUEB a organizací Global Ecolabelling Network, jíž je česká republika i Evropská unie součástí.

Další informace najdete na:
http://www.ekoznacka.cz
http://www.europa.eu.int/comm/environment/ecolabel/index_en.htm

Zdroj: www.cenia.cz 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí