zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Praze je nadále zřejmě možno elektrospotřebiče zadarmo uložit na sběrném dvoře

07.11.2005
Obecné
Odpady
EMS
V Praze je nadále zřejmě možno elektrospotřebiče zadarmo uložit na sběrném dvoře

Na rozdíl od Brna je v Praze nadále možno ukládat vysloužilé elektrospotřebiče na sběrných dvorech. Vyplývá to tak alespoň z webu Pražských služeb.

Sběrné dvory

Ve sběrných dvorech mohou Pražané bezplatně odkládat vybrané druhy odpadů - objemný odpad (nábytek, zařízení domácnosti), elektrošrot (pračky, televize, rádia, sporáky, počítače, videa..), kovový odpad, dřevěný odpad, odpad z údržby zeleně, suť z bytových úprav v množství do 1 metru krychlového zdarma, papír, sklo, plasty, kartony a nebezpečné složky komunálního odpadu, včetně starých chladících zařízení. Zpoplatněno je pouze odložení pneumatik osobních vozidel (25 Kč za kus) a suti, pokud její objem přesáhne jeden metr krychlový. Osoby, které neprokáží svůj trvalý pobyt na území hlavního města a podnikatelé mohou sběrné dvory využívat pouze za úhradu, která kryje náklady na další využití nebo odstranění odpadu.

Odvoz velkoobjemového odpadu

Pražané mají možnost zajistit si odvoz velkoobjemového odpadu (např. rozměrnější nábytek, elektrošrot, kovový a dřevěný odpad) písemnou objednávkou zaslanou faxem, e-mailem, poštou nebo osobně na příslušném sběrném dvoře. Svoz zajišťují nákladní automobily, na které lze naložit maximálně 12 m3 nebo maximálně 3 000 kg. Cena za odvoz se skládá ze dvou položek: Z ceny za dopravu, která je účtována z nejbližšího sběrného dvora na místo nakládky a zpět  v ceně 16 Kč za km a z ceny za naložení 1 m3 odpadu, která činí 100 Kč. Pokud např. počítáme dopravu na vzdálenost 10 kilometrů a plné naložení nákladního automobilu, bude cena činit 160 Kč 1200 Kč. K cenám bude připočítána sazba DPH ve výši 19%.

ZDROJ: Pražské služby a.s. 

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí