zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zajímavosti v oblasti environmentálního managementu

16.01.2006
EMS
Zajímavosti v oblasti environmentálního managementu
Vánoční zprávy z EMAS Helpdesk
  • V Polsku byla zaregistrována první organizace s EMAS - elektrárna Opole (BOT Elektrownia Opole SA). Zavedení systému proběhlo v rámci programu Phare, do kterého je zapojeno zhruba 25 podniků.
  • První registrovanou školou v Itálii se stalo Liceo Scientifico Alvise Cornaro z Padovy. Systém EMAS se dotýká zhruba 900 studentů a stovky zaměstnanců.
  • V anglickém městě Leicester probíhá projekt „EMAS in Schools“, v rámci něhož je zaváděn EMAS v 50 místních školách. Leicester plánuje registrovat do roku 2009 šedesát sedm škol, což představuje zhruba dvě třetiny z jejich celkového počtu.
  • Během konání posledního zasedání odpovědných orgánů EMAS EU, jež proběhlo v Turíně, byly udělovány italské národní ceny EMAS. Mezi devět oceněných organizací se dostaly např. místní úřad Bibione, organizační výbor zimních olympijských her TOROC, lázně Terme di Tabiano, národní park Monte Avic či zmíněná škola Liceo Scientifico Alvise Conaro.
  • V Německu proběhly oslavy desetiletého výročí EMAS, kterých se zúčastnil i nový spolkový ministr životního prostředí Sigmar Gabriel. V současné době je v Německu registrováno zhruba 2 tisíce lokalit v rámci 1500 organizací.

Zdroj: www.cenia.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí