zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Meteorologové: Po víkendu přijde velká voda

27.03.2006
Voda
Meteorologové: Po víkendu přijde velká voda

Meteorologové upozornili na možný vznik povodní. Na sobotu a neděli předpovídají teplé a deštivé počasí. Právě srážky spolu s tajícím sněhem začnou postupně zvyšovat hladiny českých i moravských řek až na třetí povodňový stupeň.

"Zesílené tání sněhové pokrývky podpoří i dešťové srážky. Očekáváme že během příštího týdne dosáhnou hladiny prvních a druhých stupňů povodňové aktivity, někde pravděpodobně překročí i třetí stupeň," uvádí meteorologové ve své zprávě.

Sněhu ale není tolik, jak si lidé po dlouhé zimě myslí. Náměstek ředitele Českého hydrometeorologického ústavu Radim Tolasz to tvrdí poté, co porovnal největší výšky sněhové pokrývky v Česku od loňského října do března s historickými údaji.

"Jen přibližně na čtvrtině území jsme naměřili více než někdy předtím. To území tvoří dva pásy - od jihovýchodní Šumavy přes Českomoravskou vrchovinu do Jeseníků a od Jablunkovské brázdy před Beskydy k Vsetínským vrchům," řekl Tolasz. -více zde

Počasí bude ovlivňovat tlaková výše nad východní Evropou, díky které k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu. Teploty o víkendu podle meteorologů vystoupí až na 13 stupňů Celsia, v příštím týdnu dosáhnou až patnácti stupňů. Zejména o víkendu ale mohou v noci ještě klesat mírně pod bod mrazu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí