zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na premiéru V šeru ticha

04.04.2006
Příroda
Pozvánka na premiéru V šeru ticha

Ministerstvo životního prostředí si Vás dovoluje srdečně pozvat na premiéru nového dokumentu V šeru ticha režiséra Josefa Císařovského. Film vznikl v koprodukci České televize za finanční podpory MŽP.

Premiéra se koná ve středu 12. dubna od 14:00 v Kině MAT (Karlovo nám. 19, Praha 2).

„Prales je zvláštní místo. Není to jen tím, že najednou vidíte, jak mohutné jsou skutečné stromy. V pralese vládne atmosféra původního starobylého světa. Kolem srdce máte takové divné ticho. Napadají vás zvláštní věci. A pochopíte, kde se inspirovali stavitelé těch nejkrásnějších evropských katedrál.

Přestože je prales tak starý, nikdy se neznečistil. Všechno do sebe zapadá, a dokud do něj nezačne někdo zvenčí vrtat, je v něm nevýslovná harmonie, která rozpouští naše směšné lidské důležitosti. A člověk vzpomene na gotické katedrály, které v kameni vytvářejí prostor podobný původní atmosféře pralesa.

Natáčeli jsme víc než rok a za tu dobu se vystřídaly všechny roční doby. Vraceli jsme se na stejná místa. Do pralesa Boubín, Žofín a Mionší. Teprve takhle totiž získáte možnost sledovat to úžasné divadlo, ty barevné proměny nálad.... „ řekl o natáčení filmu režisér Josef Císařovský.

Na premiéře budete mít možnost se setkat s režisérem a autorem scénáře Josefem Císařovským a dramaturgyní filmu Zitou Drdovou. Na filmu spolupracoval kameraman Jan Růžička, zvukař Jan Kacian, střihač Miloš Málek, odborný poradce Petr Nohel, hudbu složil Kamil Holub. Film trvá 55 minut.

Televizní premiéra bude na pořadu ČT2 ve čtvrtek 20. dubna ve 20 hodin.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí