zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spolchemie má nový moderní provoz

11.04.2006
Chemické látky
Spolchemie má nový moderní provoz
Ústí nad Labem - Za přítomnosti představitelů kraje, města, spolupracujících firem, institucí a obchodních partnerů otevřela Spolchemie nejmodernější provoz výroby nenasycených polyesterových a alkydových pryskyřic. Hlavní část nejmodernějšího zařízení je tvořena dvěma reaktory pro výrobu pryskyřic o kapacitě 25 kubických metrů a bude schopno vyprodukovat 25 až 35 tisíc tun pryskyřic za rok. Většina produkce bude v nejbližší době určena pro nadnárodní koncern Reichhold pro trhy střední a východní Evropy.
"Je to další významný krok v naší snaze proměnit Spolchemii v moderní ekologickou a bezpečnou chemičku celoevropského významu. Právě ve výrobě pryskyřic se chceme stát významným světovým hráčem na trhu. Také od nového provozu očekáváme výrazný pozitivní dopad výroby pro hospodaření společnosti," uvedl generální ředitel společnosti Martin Procházka. Jak dodal, provoz, stavba i její zázemí umožňují rozšíření o další tři reaktory, které mohou v případě potřeby kapacitu výroby zdvojnásobit.
Provoz plně kapacitně nahradí výrobu umělých pryskyřic, která byla zničena požárem v roce 2002. "Z hlediska bezpečnosti a šetrnosti k životnímu prostředí jde o nejmodernější dimenzi nejlepších dostupných technologií. Provoz je vybaven špičkovým protipožárním systémem i řídicím systémem, který eliminuje rizika v maximální možné míře. Zabudovaná sanační zařízení zneškodňují možné emise všech látek z technologie do prostředí," prohlásil investiční ředitel Spolchemie Luboš Knechtl.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí