zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické veletrhy na dohled

18.05.2006
Obecné
Voda
Ovzduší
Odpady
Energie
Chemické látky
Havárie
EIA
IPPC
EMS
Ekologické veletrhy na dohled
Jedenáct úspěšných ročníků mají za sebou mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO i mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE (VOD-KA). Zatímco dosud se pořádaly odděleně, a navíc první akce v Brně a druhá v Praze, v letošním roce se poprvé ve dnech 23. - 25. května představí návštěvníkům brněnského veletržního areálu pod názvem Ekologické veletrhy Brno společně.

A bude tak tomu ještě alespoň podvakráte, protože Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK), které je pořadatelem VOD-KA, ve výběrovém řízení vybralo za nového organizátora nejméně tří po sobě následujících ročníků své výstavy společnost Veletrhy Brno a současně odsouhlasilo její přesun z Prahy na jih Moravy.

Společně s oběma akcemi se již tradičně uskuteční bohatý doprovodný program. S veletrhem ENVIBRNO, zaměřeným na environmentální technologie pro ochranu ovzduší, půdy a krajiny, pro snižování hluku a odstraňování starých ekologických zátěží, proběhne ENVIKONGRES. Jde o nejvýznamnější středoevropskou konferenci o integrované prevenci a omezování znečištění IPPC, určenou odborníkům a představitelům podniků, vlády, měst, obcí i občanských organizací. První veletržní dny budou patřit mezinárodní konferenci Systém účetnictví a reportingu udržitelného rozvoje a přednáškám o implementaci IPPC v ČR v letech 2004-2005, o aktuální legislativě, o integrovaném registru znečišťování v ČR, o monitoringu, databázích, reportingu apod. Poslední veletržní den bude vyhrazen problematice odpadů.

Vodohospodářskou výstavu VODOVODY-KANALIZACE doprovodí přednášky a semináře o novinkách v legislativě, o možnostech financování vodovodů a kanalizací včetně zdrojů z EU, o plánování rekonstrukcí vodovodních sítí apod.

Samostatně se na brněnském výstavišti uskuteční 16. mezinárodní sympozium SANACE BETONOVÝCH KONSTRUKCÍ. Návštěvnicky nejatraktivnějšími položkami doprovodného programu budou výstava Nejlepší stavba vodního hospodářství v galerii pavilonu B, vodárenská soutěž zručnosti a zejména 5. ročník praktických ukázek protipovodňových opatření, které budou probíhat u nově zrekonstruovaného bazénu před pavilonem Z. Primárně je tato evropsky unikátní akce s tématy Ochrana rodinného domu s garáží v záplavovém území, Kotvení plavidel za povodně a Materiálně-technické vybavení povodňové komise určena protipovodňovým komisím obcí a měst.

Z řady pracovních setkání, které se na půdě Ekologických veletrhů uskuteční, je nutné zmínit alespoň zasedání komise životního prostředí a zemědělství Asociace krajů České republiky, kooperační setkání německých a českých firem a obdobné setkání českých a rakouských firem. Vrcholným společenským setkáním bude večer pro vystavovatele a významné hosty. Při této příležitosti budou také vyhlášeny výsledky soutěží včetně předání Zlatých medailí vítězným exponátům a ocenění Aura o nejlepší a nejefektivnější veletržní stánek za minulé období.

Společné pořádání veletrhu ENVIBRNO a výstavy VOD-KA dále zvýšilo prestiž obou akcí a jejich atraktivnost návštěvníkům, kterých se očekává na deset tisíc.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí