zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Investice do ekologie

13.06.2006
EMS
Investice do ekologie
Částku 50 mil. Kč investovala v posledních pěti letech do ekologie a životního prostředí olomoucká mlékárna Olma.

Loni dosáhly tyto investice výše 6 mil. Kč. K největším investicím po r . 2000 patří intenzifikace čistírny odpadních vod, klimatizace výrobních prostor , rekonstrukce sušárny mléka a další. Letos Olma připravuje ekologické investice ve výši 12 mil. Kč, např. do rekonstrukce provzdušňovacího systému čistírny odpadních vod, zateplení a protihlukové opatření u obytných objektů v blízkosti mlékárny atd.

Olma již v r . 2000 jako jedna z prvních potravinářských firem v ČR získala certifikát ISO 14 001, který kodifikuje vztah firmy k ochraně životního prostředí s cílem zavedení preventivních opatření. T a mají vést ke snižování zátěže a zmírňování znečištění v souladu s ekonomickými a celospolečenskými potřebami. Největší změny v normách na ochranu životního prostředí proběhly v olomoucké mlékárně před vstupem do EU, nyní se již jen doplňují dodatky a změny. "Ekologický provoz mlékárny je jednou z našich priorit a investice do ekologie patří k těm nejvýznamnějším. Certifikát ISO 14 001 znamená pro mlékárnu naplnění firemní politiky. T a vyjadřuje snahu přinášet zákazníkům stále nové záruky , že firma pracuje v nejrůznějších oblastech dle přísných mezinárodních norem a není lhostejná ke svému okolí," prohlásila ekoložka mlékárny Vlasta Dirbalová .

Olma je druhým nejvýznamnějším výrobcem mléčných výrobků v ČR. Majoritním vlastníkem je Milkagro, sdružení prvovýrobců a dodavatelů mléka. Dalším významným akcionářem je firma Eligo, která vlastní 40% akcií. Olomoucká mlékárna ročně zpracovává více než 260 mil. l mléka.
Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí