zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda v Boleváku je teď ideální

18.06.2006
Voda
Voda v Boleváku je teď ideální

Plzeň - Průhlednost až dva metry a teplota vody kolem 18 stupňů Celsia. Velký rybník v Bolevci doslova láká ke koupání. Podle hygieniků je i kvalita vody na cachtání přímo ideální. O tom se ostatně mohou lidé přesvědčit na internetových stránkách, kde jsou údaje o znečištění koupacích míst pravidelně aktualizovány.

"Koupací sezóna je od června do září. Každých čtrnáct dní měříme kvalitu vody a závěry zveřejňujeme na stránce www.khsplzen.cz," vysvětlila Radmila Koubová z plzeňského oddělení Krajské hygienické stanice. Pokud se kvalita vody bude snižovat, mohou být podle ní intervaly mezi jednotlivými měřeními ještě kratší.

Aby oblast okolo Velkého rybníka sloužila co nejvíce k rekreačním účelům, rozšířili pracovníci Správy veřejného statku města Plzně kamennou pláž pod Bílou Horou zhruba o třetinu její původní délky. U autobusové zastávky číslo 30 se navíc objevila nová cesta, která rekreantům umožňuje snadnější přístup k vodě. "Lidé zde často zakopávali o kořeny stromů a poškozovali je. Pěšinka by mohla problém vyřešit," prohlásil Richard Havelka ze Správy veřejného statku města Plzně.

Na podzim tohoto roku by se měla uskutečnit i oprava bývalé ledovací rampy na hrázi. "Údržba všech boleveckých rybníků vyjde ročně až na čtyři miliony korun. Zahrnuje celkový úklid, úpravy stezek či zajišťování mobilních WC," dodal Havelka.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí