zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Střihněte si BIO

09.07.2006
Zemědělství
Střihněte si BIO

Víkendy na ekofarmách, tříkilogramová BIOšunka, dárkový koš BIOpotravin nebo výtisky atraktivní BIOkuchařky jsou mezi cenami pro výherce soutěže Střihněte si BIO, kterou organizuje Hnutí DUHA.

Do slosování o hlavní ceny bude zařazen každý, kdo do 1. září pošle dvacet vystřižených obrázků s logem, takzvanou zelenou zebrou, kterým se označují BIOpotraviny. Spotřebitelé je najdou na každém výrobku, který pochází z ekologického zemědělství. Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním večeru v Brně koncem září.

Podrobné podmínky může každý najít na webové stránce www.hnutiduha.cz.   

Na stejné adrese nalezne také užitečné informace o BIOpotravinách nebo praktické rady.

Akce je součástí kampaně Hnutí DUHA, která má prosadit lepší nabídku BIOpotravin z ekologického zemědělství v českých obchodech. V dubnu deset dní z města do města putoval informační stánek se čtyřmetrovou nafukovací krávou.

Ekologické zemědělství dodržuje přísná pravidla, mezi která patří nulová spotřeba většiny pesticidů a průmyslových hnojiv či slušná péče o zvířata. Výrobci také nesmějí v potravinách používat chemická aditiva. Nositelé certifikátu, kteří podléhají státní kontrole, mohou své zboží označovat typickým logem BIO.

Kateřina Kotásková z Hnutí DUHA řekla:

„Soutěže se může zúčastnit úplně každý a na sbírání mají účastníci dva měsíce. Logo BIO najdete na každém obalu od biopotravin, ať je to jogurt, jáhly, čaj nebo brambory. Hlavní překážkou rozvoje trhu s biopotravinami u nás je slabá nabídka.

Lidé by bio kupovali, ale v obchodech jej nenajdou, protože jej výrobci zatím nedodávají. Chybí hlavně základní potraviny, jako je chleba, máslo, sýry nebo ovoce a zelenina. Naše kampaň má tuto díru postupně uzavírat.“

Kontakt: Kateřina Kotásková,

Hnutí DUHA,

telefon 603 385 917,

email katerina.kotaskova@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí