zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ZOO Ohrada se rozšíří o ekologické centrum

17.07.2006
Příroda
ZOO Ohrada se rozšíří o ekologické centrum
ZOO OHRADA
Atraktivní areál nejmenší české Zoo Ohrada u Hluboké nad Vltavou se rozšíří o Centrum ekologické výchovy. To vzniká, jak informoval náměstek ředitele zoologické zahrady Roman Kössel, za finanční pomoci Státního fondu životního prostředí a Jihočeského kraje.

„Počítáme, že zde budou probíhat zajímavé výukové programy především pro školáky, a protože chceme, aby objekt vzhledem respektoval přírodní prostředí a podporoval svou funkční náplň, bude budova vytápěna tepelným čerpadlem a celou její střechu pokryjí rostliny. Chceme ji vytvořit především z různých suchomilných rostlin - rozchodníků a netřesků, kterých je zapotřebí nejméně 50 000 kusů,“ uvedl Kössel.

Věří, že Jihočeši ale i návštěvníci z jiných regionů, kteří se pravidelně do zoo vracejí, přinesou na zelenou střechu i trs netřesku nebo rozchodníků z vlastní zahrady. „Protože v letních měsících k nám zavítá prakticky minimálně polovina všech našich návštěvníků, myslíme si, že kdyby alespoň někteří z nich přinesli třeba jen jednu rostlinku, pomohli by nám vybudovat něco pěkného, co bude dobře sloužit dětem i dalším návštěvníkům zoo,“ konstatoval náměstek.

Turisty, kteří zavítají do zoo během prázdnin, čeká i několik překvapení. V červenci od 22. do 28. a v srpnu od 5. do 11. i od 26. do 31., se mohou děti podívat nejen na zvířátka, ale i na divadelní představení, které pro ně připravují divadelní soubory Kukadlo a Vysmáto. Představení, jak podotkla Zuzana Štětková z oddělení propagace a ekologické výchovy zoo, začínají v 10.30, 14.00 a 17.00.

„Děti se však také mohou zúčastnit atraktivního komentovaného krmení vyder v 10.00 a 15.00 hod., pelikánů v 10.30, medvědů ve 13.00 hod. a kočkodanů husarských v 15.15 hodin. Z časových a provozních důvodů nemůžeme ale zaručit každodenní povídání u všech krmení, “ dodala Štětková.

Zdroj: BudNews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí