zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové pomáhají africkým zemím

06.09.2006
Zemědělství
Ekologové pomáhají africkým zemím
Zlín - Pomáhat zemědělcům z rozvojových zemí, zejména z Afriky, Latinské Ameriky a jižní a jihovýchodní Asie, se rozhodli členové zlínského Ekocentra Čtyřlístek. Ve své poradně v budově divadla začali prodávat výrobky se značkou Fair Trade.
"Současný způsob obchodování často znevýhodňuje malé výrobce a zemědělce z rozvojových zemí a vede k mnoha negativním společenským i ekologickým jevům. Děti například místo toho, aby chodily do školy, pracují. Podporou výrobků Fair Trade tomu můžeme zamezit," uvedl Pavel Štěpán ze sdružení.
Výrobky Fair Trade odebírají zlínští ekologové od specializovaných velkoobchodníků v Praze a ve Znojmě.
Jejich cena bývá obvykle o něco vyšší než u běžného zboží. Výjimku tvoří čaje, které se dají pořídit levněji než v čajovnách. "U všech produktů ale spotřebitel ví, že platí za ekologicky šetrnější výrobní podmínky a za dobrou, většinou dokonce i bio kvalitu," řekl Štěpán.
Ve Zlíně je ekocentrum průkopníkem prodeje Fair Trade výrobků. "Začali jsme s tím letos na Den Země jako první. Se zbožím objíždíme i různé akce. Zájem lidí je celkem slušný," řekl Štěpán. Produkty Fair Trade si mohou zájemci přijít do ekocentra zakoupit vždy v pondělí a ve středu od 10 do 17 hodin.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí