zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodaři zbrojí

12.09.2006
Voda
Vodaři zbrojí
Čeští vodohospodáři nevzdávají boj o podmínky využívání peněz z Fondu soudržnosti na ochranu vod. Na 80 zástupců státní správy, samosprávy a provozovatelů infrastruktury se koncem srpna sešlo na Ministerstvu pro místní rozvoj s cílem připravit stanovisko k jednání ČR a EK o vodohospodářských smlouvách. To proběhne v září v Praze.

Důvodem znepokojení jsou vleklé diskuse s EK o právním rámci smluv mezi konečnými příjemci podpory z FS a provozovateli vodohospodářské infrastruktury. Vzhledem k odlišnému pohledu EK a ČR blokuje Komise schvalování projektů z oblasti ochrany vod připravených k vydání Rozhodnutí EK o poskytnutí prostředků z FS v roce 2006.

Účastníci schůzky podporují snahy MMR k odblokování situace. Ve shodě s MMR také odmítají návrh EK na řešení buď formou vzorové smlouvy, nebo náhradních projektů z oblasti životního prostředí či z dopravy. O tom by měla ČR jednat jen tehdy, pokud by EK prokázala u konkrétních případů nesoulad právního rámce nebo správních ujednání. Pro jednání ČR a EK je tak k dispozici stanovisko zainteresovaných úřadů, zejména MMR, MŽP a MZe podpořené Asociací krajů, konečnými příjemci i provozovateli.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí