zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kanalizace Svádova pomůže při povodních

31.01.2007
Voda
Kanalizace Svádova pomůže při povodních

Svádov, Olšinky -Zlepšit protipovodňová opatření a zvýšit hygienické podmínky ve Svádově a v Olšinkách má projekt nové kanalizace za 45 milionů, který zde chce zrealizovat město.

Právě Svádov má přitom při pravidelných povodních, naposledy před rokem v dubnu, velké potíže. Řeka Labe zde zaplavuje sklepy a garáže rodinných domů. Komplikuje tak život místním obyvatelům, z nichž někteří zde poté ani nemohou vykonávat svou živnost.

"Na tento projekt žádáme o dotaci 32 milionů z celkové částky. Počítáme tedy, že z prostředků města uvolníme asi 13 milionů korun," uvedl Jan Řeřicha, náměstek primátora města Ústí.

Zmíněné miliony chce město získat z programu ministerstva zemědělství a z Fondu vodního hospodářství Ústeckého kraje. "Zároveň ústečtí radní schválili vytvoření projektového týmu pro tuto akci," doplnil Milan Knotek, mluvčí ústeckého magistrátu.

V současné době existuje projektová dokumentace k územnímu a stavebnímu řízení. Termín zahájení prací bude závislý na rychlosti, s níž se městu podaří peníze ze zmíněných zdrojů získat.

"Kanalizace má podchytit stávající vyústění do řeky Labe a odvést odpadní vody do čističky," dodal mluvčí.

Výstavba kanalizace nenaruší chod stadionu TJ Svádov. Uvedl to František Kolman, předseda klubu s tím, že jednání již proběhla loni.

"Velký význam pro nás tato tlaková kanalizace mít nebude. Ale určitě hodně pomůže obyvatelům Svádova, zlepší jim život," dodal.

Radek Strnad

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí