zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Středomoravská vodárenská chystá fúzi se Zlínskou vodárenskou

30.05.2007
Voda
Středomoravská vodárenská chystá fúzi se Zlínskou vodárenskou

Akciové společnosti Středomoravská vodárenská (SMV) a Zlínská vodárenská (ZLV), které patří do skupiny Veolia Voda, se pravděpodobně sloučí do jedné firmy. Podle návrhu fúze, jenž už společnosti uložily do sbírky listin Obchodního rejstříku, ZLV zanikne a její obchodní jmění převezme SMV. ČTK tuto informaci získala z Obchodního věstníku.

Středomoravská vodárenská zásobuje pitnou vodou více než 220.000 lidem z Olomoucka a Prostějovska. Zlínská vodárenská dodává pitnou vodu asi 155.000 lidem a podnikatelským subjektům. Obě firmy patří společnosti Veolia Voda.
"Důvodem fúze obou společností je zvýšení efektivity provozování vodárenské infrastruktury. Polohopisně společnosti nejsou od sebe vzdáleny. Očekáváme lepší využití provozních prostředků a vytváření dalších synergických efektů," sdělil ČTK generální ředitel Zlínské vodárenské Martin Bernard a zdůraznil, že se fúze nedotkne smluvních vztahů vodohospodářských společností s partnery z řad měst a obcí. "Pokud se týká zaměstnanců, dojde ke změně organizační struktury a k mírnému pohybu zejména u režijních zaměstnanců," uvedl generální ředitel ZLV.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí