zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda vyhnala dvě miliardy myší

13.07.2007
Voda
Příroda
Zemědělství
Voda vyhnala dvě miliardy myší

PEKING - Okolí druhého největšího čínského jezera Tung-tching v centrální části země sužuje invaze milionů polních myší, které ve velkém likvidují zemědělskou úrodu.

Hlodavce z jejich úkrytů na ostrovech jezera o rozloze Lucemburska na konci června vyhnala rozvodněná řeka Jang-c'-ťiang, která jím protéká. Informovala o tom tisková agentura Nová Čína.

Úřady v provincii Chu-nan odhadují, že oblast zaplavily asi dvě miliardy hlodavců. Obyvatelé 22 přilehlých okresů vybudovali kolem svých příbytků a polí valy a příkopy, které mají myší nájezdníky zastavit. Kde nebyli dost rychlí, zničili hlodavci veškerou úrodu.

Lidé k jejich zabíjení používají doslova všechno, co je po ruce - hole, klacky a lopaty. Podle čínské státní agentury už tímto způsobem zlikvidovali více než 2,3 milionu myší. Převedeno na váhu to je 90 tun hlodavců, uvádí Nová Čína. Čínské úřady vydaly varování, že problém s hlodavci se může ještě zhoršit, neboť zemi v současnosti sužují na několika místech mohutné záplavy a hrozí další stoupání hladiny Jang-c'-ťiangu a jezera Tung-tching. To může vypudit z děr další myši.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí