zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda ve Vltavě je čistá, žijí v ní i úhoři

18.07.2007
Voda
Voda ve Vltavě je čistá, žijí v ní i úhoři
Kvalita vody ve Vltavě se výrazně zlepšila. V Praze je dokonce tak čistá, že v ní žije i úhoř říční. Ten není jedinou rybou, kterou mohou lidé v pražských vodách spatřit. Pod vltavskými jezy se vyskytuje také například podoustve říční, v potoku Rokytka chráněná střevle potoční a dospělí pstruzi, informoval ČTK magistrát.
"Úsek Vltavy od vtoku do Prahy k Libni je na ryby velmi bohatý. Na to, že žijeme v milionovém velkoměstě, je pestrost ryb skutečně vysoká," uvedl radní Petr Štěpánek. V potocích není voda tak čistá jako v řece. Protože se městská zástavba rozšiřuje i do pramenišť vodních toků, dešťová voda mizí v kanalizacích. "Snažíme se tomu předcházet oddělováním dešťové kanalizace od kanalizace odvádějící znečištěnou vodu z domácností," řekl Štěpánek. Voda putuje od usazovacích nádrží a pak zpět do původního koryta.

Prahou protéká téměř stovka toků v délce celkem 374 kilometrů. Mezi nejvýznamnější pražské potoky patří Rokytka, Botič, Dalejský potok, Kunratický potok, Litovicko-šárecký potok a Motolský potok. V letošním roce se voda vrátila do dávno vyschlého Čimického potoka. V okolí vodních toků jsou odstraňovány nepůvodní dřeviny, jako akát nebo jasan, a vysazovány původní, například olše, vrba a dub.
 
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
ASIO, spol.s r.o.
15
12. 2017
15.12.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Vodní zdroje Ekomonitor
6
2. 2018
6-7.2.2018 - Konference
hotel DAP, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí