zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda obarvila blondýny nazeleno

30.07.2007
Voda
Voda obarvila blondýny nazeleno

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Tak to tu ještě nebylo! Návštěvnice uherskohradišťského koupaliště zažily obrovský šok. Po vynoření se z vody zjistily, že mají úplně zelené vlasy. Bazén tak několik dní připomínal místo setkání zelených ufounů!

V nechtěný kosmetický salon se na několik dní proměnilo uherskohradišťské koupaliště. Všechny dámy, které si u kadeřníka nechaly chemicky obarvit vlasy na blond, náhle zezelenaly.

Podivná chemická reakce je záhadou i pro místní hygieniky. "Netušíme, co se stalo, je to opravdu kuriozita," řekl vedoucí obecné a komunální hygieny Krajské hygienické stanice v Uherském Hradišti František Dufka.

Podle všeho prý podivnou reakci vyvolala kombinace chlóru, nižšího pH a amoniaku. "Vzorky prokázaly, že voda nebyla zdravotně závadná, ale limity chlóru, pH a amoniaku neodpovídaly normám," vysvětlil Dufka. Koupaliště tak může očekávat pokutu, a to řádově do deseti tisíc korun.

Některé návštěvnice braly svou novou image vážně, jiné s nadhledem. "Tomu se nejde než zasmát. V salonu vás obarvení stojí více než pětistovku, tady jsem to měla za třicet korun. Moje kadeřnice se s tím snad nějak popere," řekla jedna z postižených dam, dvaatřicetiletá Eva z Uherského Hradiště.

U provozovatele koupaliště si zatím na svou novou barvu stěžovalo osm žen. Polovina z nich žádala uhradit náklady u kadeřníka, který jim účes vrátí do původní podoby. "Požadavky poškozených se zabývá naše právní oddělení. Čekáme na výsledky rozborů vody, pak vše začneme řešit," uvedl vedoucí plaveckého bazénu Zdeněk Vebr.


IRENA FROLOVÁ
www.deniksip.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí