zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Povodňový plán Libereckého kraje vyhrál evropskou cenu

07.08.2007
Voda
Povodňový plán Libereckého kraje vyhrál evropskou cenu
Celoevropská soutěž Living Labs Award 2007 oceňuje nejlepší internetové aplikace, které podporují praktická řešení pro rozvoj informačních technologií venkova a jsou zároveň všem dostupné a připravované ve spolupráci více subjektů. Letos její cenu získal Povodňový plán Libereckého kraje. "Na jeho tvorbě se podílejí například obecní úřady, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje i vodohospodáři. Slouží nejen povodňovým komisím, ale i široké veřejnosti. Mé poděkování patří celému tvůrčího týmu, zejména jeho zástupcům Ing. Ireně Koškové a RNDr. Štěpánovi Kafkovi za skvělou prezentaci celého kraje," řekl náměstek hejtmana Radim Zika, jehož resort rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky je hlavním koordinátorem tvorby praktické aplikace.

"Jako finalisté soutěže jsme obhajovali své práce na evropské konferenci Informační systémy v zemědělství a lesnictví, která se uskutečnila na České zemědělské univerzitě v Praze před mezinárodní komisí. Naše obhajoba zahrnovala popis projektu z hlediska zadání soutěže, jeho vzniku a využívání v praxi, "živé" ukázky aplikace a odpovědi na dotazy členů komise, to vše v angličtině," líčila průběh finále Ing. Irena Košková, hlavní správce projektu.

Digitální povodňový plán už byl na vyžádání prezentován v Polsku a Německu. Od března 2006 je vystaven na internetové adrese www.povoden.kraj-lbc.cz.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí