zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Naturvision nabídne 15 nejlepších snímků o zvířatech a přírodě

30.08.2007
Příroda
Naturvision nabídne 15 nejlepších snímků o zvířatech a přírodě
Patnáct nejlepších filmů ze světa divokých zvířat a přírody, které ocenila porota červencové mezinárodní soutěže v německém Neuschönau, představí šestý ročník festivalu NaturVision ve Vimperku. Přehlídka se uskuteční předposlední zářijový týden. ČTK o tom dnes informovala Hana Šimková z vimperské radnice.
Čtyřdenní festival nabídne například snímky o kanadských vlcích či o medvíďatech v běloruské divočině. Doprovodnou akcí je fotografická výstava a workshop filmových tvůrců.
Diváci budou moci zhlédnout sedm oceněných soutěžních dokumentů, včetně nejlepšího zahraničního filmu o životě trpasličích slonů na Borneu. Filmy budou promítány od středy 19. září do soboty 22. září.
Každý den diváci uvidí sérii snímků v několika blocích. Dopolední promítání jsou určena školám, odpolední a večerní veřejnosti. Sobotní program završí galavečer, který nabídne rozhovory s účastníky workshopů a sestřih oceněných filmů z festivalu.
Vstupné na každý filmový blok je 30 korun. Aktualizovaný program české části festivalu NaturVision naleznou zájemci na internetových stránkách www.mestovimperk.cz. Zde si také mohou přečíst stručné obsahy jednotlivých filmů.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí