zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Infomateriály poradí, jak mohou farmáři chránit přírodu

12.11.2007
Zemědělství
Infomateriály poradí, jak mohou farmáři chránit přírodu

Pro nadcházející programovací období EU připravilo MŽP, spolu s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Českou společností ornitologickou informační letáky a brožurky zaměřené na aktuální podobu tzv. agroenvironmentálních opatření a  přehled finančních zdrojů na ochranu přírody a krajiny.

 

V informační brožuře Agroenvironmentální opatření České republiky 2007-2013 najdou zájemci stručný popis jednotlivých dotačních titulů, určených pro k přírodě ohleduplnou péči o travní porosty a ornou půdu. Brožura Finanční zdroje na ochranu přírody a krajiny nabízí stručný přehled jednotlivých dotačních programů (národních i evropských) zaměřených na ochranu přírody a krajiny.

 

Brožura Rozptýlená zeleň v krajině a zemědělská dotační politika seznamuje hospodáře s pravidly registru půdních bloků (LPIS, geografický informační systém evidující využití zemědělské půdy), vztahujícími se k zeleni v krajině. Brožura Biopásy podává především informace o tom, co to vlastně biopásy jsou, jaký mají význam a kde je možné sehnat finanční podporu pro jejich zřízení a udržování.

 

Informační letáky Biopásy – pomozte naší krajině, Chřástal polní – pomozme mu přežít a Pomozme chránit hnízdiště lučních bahňáků stručně popisují podmínky jmenovaných agroenvironmentálních dotačních titulů, financovaných z prostředků EU.

 

Publikace vydává Ministerstvo životního prostředí pro zvýšení informovanosti především hospodářů o možnostech využití nabízených finančních prostředků k šetrným způsobům hospodaření a projektům, přínosných pro ochranu přírody a krajiny.

 

Podrobné informace lze získat na Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR – včetně jejích regionálních pracovišť a regionálních Zemědělských agenturách.

 

Další informace najdete také na webových stránkách http://www.env.cz, http://www.mze.czn a http://www.nature.cz.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí