zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Olomoucký kraj pomůže Kladníkám odstranit černou skládku

11.12.2007
Voda
Odpady
Olomoucký kraj pomůže Kladníkám odstranit černou skládku

Olomouc - Olomoucké hejtmanství pomůže radnici v Kladníkách na Přerovsku odstranit černou skládku, která ohrožuje kvalitu vody v obci. Poskytne obecnímu úřadu na likvidaci staré ekologické zátěže dotaci 100 000 korun. Celkové náklady investice dosáhnou 135 000 korun, řekla ČTK náměstkyně hejtmana Jitka Chalánková.

Skládka vznikla podle ní v osmdesátých letech minulého století. "Vzhledem ke skutečnosti, že pata skládky se nachází přímo v korytě místního potoka a hrozí tedy kontaminace povrchových vod, byla Českou inspekcí životního prostředí nařízena její likvidace," uvedla Chalánková.

Kladníky požádaly kraj o pomoc proto, že investice na likvidaci staré ekologické zátěže by značně zatížila obecní rozpočet. Obec, která má 140 obyvatel, ročně hospodaří se zhruba 900 000 korunami.

Hejtmanství poskytne Kladníkám dotaci z fondu, ze kterého dává příspěvky obcím na řešení mimořádných situací v oblasti vodohospodářské infrastruktury. V letošním roce kraj měl pro tuto oblast k dispozici sedm milionů korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí