zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Důraz na ekologii

14.01.2008
EMS
Důraz na ekologii

UNIČOV - Velký důraz na ekologii klade při svém rozvoji strojírensko-metalurgický komplex Unex, se sídlem v Uničově na Olomoucku.

Minimalizace ekologických zátěží se týká stávající výroby i nově vznikajících pracovišť, průběžně se odstraňují i ekologické škody, které vznikly za více než 50 let existence firmy, uvedl pro Haló noviny mluvčí Unexu Boris Keka. Jak dále uvedl, desítky milionů korun investic do ekologických opatření, které Unex v minulých letech realizoval, se projevily mj. v tom, že slévárenské provozy v Uničově a Moravských železárnách v Olomouci získaly dva významné ekologické certifikáty. Ty dokládají, že Unex svou činností, výrobky a poskytovanými službami nepůsobí negativně na životní prostředí, a současně že ekologické aspekty své činnosti neustále vylepšuje, zdůraznil Keka.

Hlavní ekolog Unexu Alena Svobodová upřesnila, že investice do vylepšení provozů z hlediska ekologie spočívaly mj. v nákupu nové technologie elektrostatického stříkání nátěrových hmot, vybudování dvou tryskacích a tří lakovacích boxů pro provádění povrchových úprav, v rekonstrukci lakovacího boxu a odsávání na obloukových pecích slévárny nebo rekonstrukci skladu chemických látek na slévárně. Dokončili jsme také sanaci ekologických zátěží z minulosti, dodala.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí