zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na seminář POSUZOVÁNÍ ŽIVOTNÍHO CYKLU LCA

25.01.2008
Odpady
EMS
Pozvánka na seminář POSUZOVÁNÍ ŽIVOTNÍHO CYKLU LCA
Program semináře je koncipován tak, aby posluchači získali jak teoretické znalosti o metodě LCA, tak informace o konkrétních projektech, zejména z oblasti odpadového hospodářství, kde se metoda uplatňuje.

Odborný seminář Posuzování životního cyklu LCA (31. ledna 2008, konferenční sál VÚV T.G.M., připravují organizátoři ve spolupráci s Ústavem chemie ochrany prostředí VŠCHT Praha, CeHO VÚV T.G.M. a společností ETC Consulting Group, s.r.o. ve snaze přispět k vyšší informovanosti odborné veřejnosti o jednom z dobrovolných nástrojů na podporu a prosazování strategie odpadového hospodářství – metodě LCA, která spočívá v hodnocení environmentálních dopadů výrobků, služeb a technologií a produktů lidských činností obecně.

V ČR se metoda LCA začíná prosazovat teprve v posledních letech. Zájem o ni vytváří zavádění ISO norem řady 140XX, nové požadavky zahraničních výrobců, nová legislativa EU a v neposlední řadě i informace o zahraničních zkušenostech. V současnosti je metoda LCA mimo jiné základním nástrojem při procesu propůjčování ochranných známek, tzv. ekoznaček, III. typu - EPD (Environmental Product Declaration).

Program semináře je koncipován tak, aby posluchači získali jak teoretické znalosti o metodě LCA, tak informace o konkrétních projektech, zejména z oblasti odpadového hospodářství, kde se metoda uplatňuje. V závěru semináře se posluchači dozví čerstvé novinky z ČIA, který ve spolupráci s MŽP zavedl od 1. 11. 2007 novou službu – akreditaci ověřovatelů environmentálního prohlášení o produktu. Služba byla zavedena jako součást realizace Národního programu environmentálního značení (NPEZ), dle usnesení vlády č. 26/2007 a č. 356/2007. Cílem tohoto programu je prostřednictvím sdělování ověřitelných, přesných a nezavádějících informací o environmentálních aspektech produktů povzbudit poptávku a nabídku takových produktů, které způsobují menší tlak na životní prostředí.

Seminář je rozhodnutím ministerstva vnitra, odbor rozvoje lidských zdrojů ve veřejné správě, akreditován jako vzdělávací program průběžného prezenčního vzdělávání pro úředníky a vedoucí úředníky.

Bližší informace a přihlášky viz www.ekomonitor.cz, seminare@ekomonitor.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí