zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čistírna odpadních vod v Příbrami je v provozu

28.01.2008
Voda
Čistírna odpadních vod v Příbrami je v provozu

Do zkušebního provozu byla uvedena nově zrekonstruovaná čistírna odpadních vod ČOV) města Příbram. Slavnostní akce proběhla za účasti zastupitelů města Příbram, zástupců ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva financí a dodavatelů stavebních prací.

Tato stavba byla spolufinancována z prostředků Evropské unie – Fondu soudržnosti. Projekt zahrnoval rekonstrukci a modernizaci stávající mechanicko-biologické čistírny odpadních vod Příbram, která nevyhovovala současným požadavkům na čištění městských odpadních vod. Rekonstruovaná ČOV má nyní kapacitu 76 300 ekvivalentních obyvatel a splňuje požadavky Směrnice 91/271/EHS o čištění městských odpadních vod. V rámci projektu byla provedena rekonstrukce hrubého a mechanického předčištění, byly provedeny úpravy aktivačních a dosazovacích nádrží a bylo zřízeno dočištění odpadních vod. Dále bylo rekonstruováno kalové hospodářství a doplněny společné provozní objekty. Nově byl vybudován také systém měření a regulace provozu.

"Celkové náklady projektu činí 7,150 milionů eur, výše pomoci z Fondu soudržnosti je 71 procent, tedy 4 156 291 eur," informovalo dnes Ministerstvo pro místní rozvoj.

Vydavatel: Ochrana obyvatel
Redaktor: Kateřina Bouda Kašparová
Telefon: 420 733 112 112
e-mail: kasparova@ochranaobyvatel.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí