zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Obchodní akademii v Dušní ulici na Praze 1

28.02.2008
Zemědělství
Na Obchodní akademii v Dušní ulici na Praze 1

Středoškolští studenti shlédnou putovní výstavu „Svobodní jako ptáci?“

Studenti Obchodní akademie v Dušní ulici na Praze 1 budou mít po následující dva týdny možnost shlédnout výstavu Dětí Země s názvem „Svobodní jako ptáci?”. Výstava na celkem devíti barevných panelech informuje o problematice velkochovů drůbeže, především poukazuje na špatné životní podmínky zvířat.

Výstavou chceme informovat studenty o tom, jakým způsobem žijí hospodářská zvířata ve velkokapacitních chovech. Běžně totiž vůbec nemají představu o životních podmínkách a způsobu chovu těchto zvířat,” říká Martin Hyťha z Dětí Země.

První část výstavy pojednává o nosnicích, tedy slepicích určených pro produkci vajec, a způsobu jejich chovu, který v drtivé většině případů tvoří klecové velkochovy. Druhá polovina výstavy se věnuje brojlerům, což jsou speciálně vyšlechtěná kuřata pro získávání kuřecího masa. Výstava poukazuje na to, že snahou o maximální ekonomický výtěžek nemají zvířata ve velkochovech dobré životní podmínky, zároveň výstava uvádí i informace o alternativách, např. ekologických chovech.

Možná se může zdát, že drůbež je trochu neobvyklé téma pro výstavu. Věříme však, že studenti jsou k otázkám ochrany přírody a zvířat vnímaví, výstava je zaujme a poskytne jim řadu nových informací,“ dodává Hyťha.

Weby:

Osvětová kampaň „Svobodní jako ptáci?“ včetně náhledů jednotlivých panelů výstavy:

www.detizeme.cz

Kampaň týkající se velkochovů hospodářských zvířat (konkrétní řešené kauzy):

www.detizeme.cz

Kontakty:

Martin Hyťha, Děti Země - Plzeň (koordinátor výstavy o drůbeži), tel.: 377 240 772, 606 104 784

 

Děti Země realizují projekt s laskavou podporou Nadace na ochranu zvířat.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí