zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochránci přírody vyhlásili soutěž Strom Žďárských vrchů

13.03.2008
Příroda
Ochránci přírody vyhlásili soutěž Strom Žďárských vrchů

Pilotní ročník dvoukolové soutěže Strom Žďárských vrchů vyhlásil Český svaz ochránců přírody a Správa Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Až do 22. dubna, kdy se slaví Den Země, mohou lidé nominovat stromy ze svého okolí.

Koncem dubna došlé nominace vyhodnotí odborná porota, která vybere desítku nejvhodnějších kandidátů na Strom Žďárských vrchů 2008. Vybrané stromy se budou ucházet o přízeň veřejnosti v navazujícím druhém kole soutěže, které bude vyhlášeno začátkem května a skončí koncem června. Poté budou vyhlášeni vítězové soutěže - strom, který získá největší počet hlasů a pro který bude následně zpracován odborný arboristický posudek, a výherci publikací a DVD o památných stromech z řad účastníků obou kol soutěže.
Nominace musí obsahovat druh stromu, případně konkrétnější popis stromu - stáří, výška, obvod, charakteristické znaky nebo fotografii; co nejpřesněji popsané místo, kde strom roste; jméno a příjmení navrhovatele a kontakt - telefon, email nebo poštovní adresu - tyto údaje nebudou zveřejněny, budou sloužit výhradně pro potřeby vzájemné komunikace a přivítány budou příběhy, které se ke stromu vážou, a jiné doplňující informace.
Do hodnocení budou zařazeny stromy, které rostou na území Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, ať už na veřejném nebo soukromém pozemku, které jsou přístupné a které jsou výjimečné svým vzhledem či velikostí.
Nominace je možné doručit poštou (Ing. Bystřický, Správa CHKO Žďárské vrchy, Brněnská 39, 591 01 Žďár nad Sázavou), emailem (csopzdar@csopzdar.cz) nebo osobně (podatelna Správy CHKO, adresa viz výše; mimo pracovní hodiny je možné nominaci vhodit i do poštovní schránky u vchodu do budovy Správy CHKO).
Soutěž Strom Žďárských vrchů 2008 je součástí projektu Stromy lidem, lidé stromům, který je financován v rámci projektu "Síť vzdělávacích a informačních center v CHKO ČR" Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Více informací o akcích Českého svazu ochránců přírody i o probíhajícím projektu najdete na webové stránce www.csopzdar.cz.
Eva ŠINKOVSKÁ
http://regionalist.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
ZERA - Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s.
5
10. 2017
5.10.2017 - Seminář, školení
Kobra Údlice, s.r.o. Přečaply 100, Údlice - Přečaply
ZERA - Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s.
10
10. 2017
10.10.2017 - Seminář, školení
Brno
ZERA - Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s.
12
10. 2017
12.10.2017 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí