zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oslavte soutěží Den vody

21.03.2008
Voda
Oslavte soutěží Den vody

PRAHA - Na 22. března vyhlásilo OSN již pošestnácté Světový den vody, který má připomenout její význam pro lidský život i životní prostředí. Arnika se tématu ochrany vod věnuje dlouhodobě a sleduje například přípravu plánů povodí v České republice. V březnu mohou lidé navštívit výstavu Arniky "Voda v krajině" v Matičním gymnáziu v Ostravě. Putovní výstava pojednává o významu vody v ekosystémech, a mimo jiné nabízí i ukázku způsobů, jak se lze přirozeně a v souladu s přírodou účinně chránit před povodněmi. Lidé mohou Den vody oslavit i soutěží Živá Praha, jejíž další kolo je zaměřeno právě na ochranu vody.

Zájemci si mohou prověřit své znalosti o vodě kdykoliv v březnu. Účastníky soutěže čeká deset otázek spojených s problematikou pitné vody, záplav, s ochranou toků v našem hlavním městě a další otázky, které souvisí s touto jedinečnou a nepostradatelnou surovinou. Soutěžící mohou ihned po odeslání odpovědí porovnat své výsledky s dalšími účastníky. Na tři nejlepší čekají knihy o ekologii a dárkový balíček. Soutěžit lze v kategorii základních nebo středních škol.

Bližší informace najdou zájemci na www.zivapraha.arnika.org. Soutěž je určena pro pražské studenty, ale je otevřená ve vedlejší kategorii i pro mimopražské i pro nestudující. I na ně čeká cena v podobě tématického dárkového balíčku.

http://www.arnika.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí