zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V soutěži Živá zahrada lákají lidé ke svým oknům přírodu

27.05.2008
Příroda
Zemědělství
V soutěži Živá zahrada lákají lidé ke svým oknům přírodu

Přilákat přírodu k oknům je hlavní myšlenkou soutěže Živá zahrada, jejíž 4. ročník pořádá Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Už v pátek 23. května začalo jarní kolo soutěže, do které se zapojilo 667 zahrad. Soutěžící se snaží do svých zahrad přilákat co nejvíce z vybraných druhů živočichů.

"Prostřednictvím soutěže Živá zahrada se snažíme působit na majitele zahrad, aby je neuzavírali před okolní přírodou a hlavně před různými živočichy," řekl Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody.

Lidé mají za úkol v průběhu nadcházejícího víkendu sledovat živočichy, kteří se objeví na jejich zahradě. "Mohou tak například pozorovat sýkorky, ještěrky, motýly nebo i ježky. Soutěž je dlouhodobá a hodnotí se nejen množství pozorovaných živočichů v jednom v období, ale především snaha zahradu co nejvíce oživit," doplnil Stýblo.

Soutěže se může zúčastnit každý, kdo vlastní nebo užívá zahradu. Podle organizátorů se prý přihlásili i dva majitelé balkónů. Nemají sice šanci vyhrát, ale i úpravou balkónu mohou pomoci některým živočichům.

Další informace, přihlášky i mapovací kartu naleznou zájemci na www.zivazahrada.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí