zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň Otvírání přírody na Vysočině o víkendu vyvrcholila

03.06.2008
Příroda
Kampaň Otvírání přírody na Vysočině o víkendu vyvrcholila

O uplynulém víkendu proběhla na Vysočině poslední z akcí jarní kampaně Otvírání přírody na Vysočině, která trvala od 1. dubna do 1. června.

„Cílem kampaně bylo podpořit a zviditelnit činnost neziskových organizací na Vysočině, zabývajících se ochranou přírody. Jednotlivé akce měly přilákat do přírody a upozornit na ochranu přírody, širokou veřejnost. Třiatřicet akcí vylákalo do jarní přírody kraje Vysočina téměř čtyři tisíce milovníků přírody,“ uvedla Iveta Vorlíčková ze střediska Chaloupky.

otvirani-03.jpg

Putování PR Křemešník – rodinný výlet do přírody (Klub ještě není pozdě)

otvirani-02.jpg

Krmení hendikepovaného netopýra – Večer s netopýry v Dalečíně (ČSOP Dalečín)

Volba tématu a formy akcí byla na jednotlivých neziskových organizacích, čímž vznikla podle slov Ivety Vorlíčkové různorodá mozaika akcí, ze kterých si mohl každý vybrat podle svého zájmu.

Celé Otvírání přírody na Vysočině bylo propojeno společnou informační kampaní, což mělo za následek vyšší informovanost u veřejnosti a tím i, dle organizátorů jednotlivých akcí, vyšší účast na akcích probíhajících každoročně.

„Formy, kterými jednotlivé akce probíhaly, byly skutečně pestré, jednalo se o terénní vycházky pěšky i na kolech, vítání ptačích zpěvů, dny Země, otvírání studánek, terénní pozorování, soutěže, úklid přírody a prohlídky zvláště chráněných územích. Stejně tak témata, kterými se akce zabývaly, byla velice různorodá: ptactvo, historie a příroda, studánky, zvláště chráněná území, netopýři, odpady, ekologická výchova a ochrana přírody,“ popsala Iveta Vorlíčková.

Jarní kampaň proběhla v rámci projektu Zapojování veřejnosti do ochrany přírody v kraji Vysočina podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

http://www.vysocina-news.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí