zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální verze Finančního modelu a Vyrovnávacího nástroje pro vlastníky a provozovatele vodohospodářské infrastruktury včetně Manuálu

09.06.2008
Voda
Aktuální verze Finančního modelu a Vyrovnávacího nástroje pro vlastníky a provozovatele vodohospodářské infrastruktury včetně Manuálu
Zveřejnění aktualizované verze Finančního modelu a pracovní verze nástroje pro stanovení cen pro vodné a stočné
("Vyrovnávací nástroj"), který byl vytvořen za účelem splnění relevantní části Podmínek přijatelnosti vodohospodářských projektů pro Operační program Životní prostředí v programovacím období 2007-2013.

Vyrovnávací nástroj je nástrojem pro následnou (ex-post) úpravu tarifů na základě původního plánu (ex-ante), který je vytvořen ve „Finančním modelu pro vlastníky a provozovatele vodohospodářské infrastruktury". Oba modely se tak vzájemně doplňují a měly by být používány společně.

V případě výskytu výpočetních chyb ve vyrovnávacím modelu je možné informovat zpracovatele na emailové adrese financni_model@env.cz.

Aktuální verze dokumentů:
Finanční model pro vlastníky a provozovatele VH infrastruktury v 3.0.3
Manuál k Vyrovnávacímu modelu v 1.0

Vyrovnávací nástroj v 1.0

Kontaktní osoba:
Mgr. Ivana Weberová
odbor fondů EU
Ministerstvo životního prostředí

e-mail: ivana_weberova@env.cz
tel.: 420267122097

INFORMACE:

"Pro bezproblémové provázání Nástroje a Modelu ex ante by měly zůstat názvy obou souborů beze změn. Znamená to, že název souboru Vyrovnávacího nástroje by měl být zachován pod názvem „Vyrovnavaci nastroj v1.0.xls a název souboru pro Model ex ante by měl být zachován pod názvem „ Finančni model v3.0.3.xls". Oba soubory přitom musí být vždy ve stejném adresáři.

V případě, že by uživatel přesto chtěl změnit názvy souborů, doporučuje se oba soubory současně otevřít a pro jejich přejmenování použít menu Excelu" Soubor - Uložit jako. Správné propojení obou souborů pak lze ověřit pomocí menu Excelu: Úpravy - Propojení a následně kliknout na tlačítko "Zkontrolovat stav". Pokud se v tabulce propojeného souboru zobrazí "Zdroj je otevřen", proběhlo přejmenování správně. Následně je možné oba soubory společně zavřít. V tomto případě by mělo být zachováno automatické propojení obou souborů s nově pojmenovanými názvy souborů."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí