zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Talnet - příležitost pro zvídavé a nadané na přírodní vědy

26.06.2008
Příroda
Talnet - příležitost pro zvídavé a nadané na přírodní vědy
Projekt Talnet - online k přírodním vědám, který nabízí možnost dalšího vzdělávání žákům se zájmem o přírodní vědy a snaží se podnítit zájem mladých talentů a odhalit jejich nadání v oblasti přírodních a technických věd, zahajuje registraci do dalšího ročníku.

Projekt Talnetnové okno se zabývá identifikací a systematickou prací s nadanými od 13 do 19 a využívá jak online vzdělávacích aktivit, tak jejich kombinace s prezenčními aktivitami. Nabízí možnost dalšího vzdělávání pro žáky se zájmem o přírodní vědy a snaží se podnítit zájem mladých talentů a odhalit jejich nadání v oblasti přírodních a technických věd. Hlavní náplní projektu jsou kombinované kurzy - online výuka a obhajoba individuálního projektu, prezenční soustředění, která umožňují také sociální kontakt a příležitost osobně poznat podobně zaměřené vrstevníky, a dále odborné exkurze s online přípravou.

V aktivitách projektu je kladen důraz na oborovou odbornost a možnost komunikace s expertem, náročnost aktivit, která je odpovídající pro nadané a zvídavé studenty, ale také na rozvoj kreativity, možnost komunikace a kooperace s vrstevníky. Aktivity podporují samostatnost a odvahu řešit problém, ale také další obecně důležité kompetence, jako jsou týmová spolupráce či schopnost formulovat a prezentovat vlastní názor.

Projekt se chystá vstoupit do svého šestého ročníku. V návaznosti na předchozí ročníky nabízí skrze různorodé aktivity nadaným více prostoru pro seberealizaci a oproti letošnímu ročníku opět rozšiřuje nabídku vzdělávacích příležitostí. Kurzy zahrnují pestrou škálu témat z biologie, chemie, geografie, matematiky a fyziky. Aktuální nabídka konkrétních kurzůnové okno je k dispozici na webových stránkách projektu, kde se lze až do září 2008 registrovat do dalšího ročníku a kde také najdete více informací o projektu. Samotné kurzy pak začínají na začátku října. (Laboratoř distančního vzdělávání MFF UK Praha)

autor: Ústav pro informace ve vzdělávání, MFF UK
zdroj: EDU.CZ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí