zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Příroda v ilustraci

03.08.2008
Příroda
Příroda v ilustraci

Národní zemědělské muzeum Praha – NZM Ohrada

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství

Lovecký zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou, U Bezdreva 17  

                                         TISKOVÁ ZPRÁVA

                                          Výstava obrazů

                                            Příroda v ilustraci

                      Lenka Vybíralová a Milada Kudrnová - Papežová 

      Tato výstava je již pátým ročníkem výstavního cyklu „Příroda v ilustraci“, jehož cílem je představit současné české ilustrátory knih o přírodě, ať již se jedná o vědeckou ilustraci, populárně naučnou literaturu či beletrii. Česká ilustrátorská škola má velmi dobré jméno a naši autoři sklízejí úspěchy i na mezinárodním poli. Bezprostřední kontakt s originály, důvěrně známými z knižních ilustrací a bližší seznámení i s osobností výtvarníka přináší návštěvníkům výstav mimořádný estetický a emocionální zážitek.

   Dosud se v pobočce Národního zemědělského muzea Praha – Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na Loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou mohli návštěvníci výstavního cyklu seznámit s tvorbou Jiřího Krásla, manželů Libuše a Jaromíra Knotkových, Jana Hoška a Pavla Dvorského. V letošním roce společně vystavují dvě pražské výtvarnice: Lenka Vybíralová a Milada Kudrnová Papežová.

Lenka Vybíralová

*1954 Jičín

Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér knižní kultury a písma. Zabývá se ilustrováním dětských knih, časopisů a učebnic, vědeckou ilustrací a animovaným filmem. Za ilustrace k encyklopedii Svět zvířat získala Zlatou stuhu 1998 a čestné uznání nakladatelství Albatros 2002

Milada Kudrnová - Papežová

*1955 Praha

Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér ilustrace a užité grafiky . Zabývá se ilustrováním dětských knih,  učebnic, vědeckou ilustrací, volnou a užitou grafikou. Získala Cenu Arna Sáňky za knihu Otvírání studánek a Cenu J. A. Komenského za knihu Vodníčkova dobrodružství

   Výstava se uskuteční ve dnech 8. srpna – 30. září 2008; otevřeno denně, kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hod. v Národním zemědělském muzeu Praha – pobočce NZM Ohrada (Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství na Loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou - U Bezdreva 17, 373 41 Hluboká n/V.)

Kontakt:  Mgr. Lubomír Maršík,  Národní zemědělské muzeum Praha - public relations/marketing (Kostelní 44, 170 00 Praha 7 – Letná), tel: 233 376 012, fax: 233 372 561, e-mail: lubomir.marsik@nzm.cz .
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí